nl en
VANDAAG VOOR 13:00 BESTELD, MORGEN IN HUIS* (BINNEN NEDERLAND)
GRATIS VERZENDING BOVEN € 100 (VOOR NEDERLAND)
VANDAAG VOOR 13:00 BESTELD, MORGEN IN HUIS* (BINNEN NEDERLAND)
GRATIS VERZENDING BOVEN € 100 (VOOR NEDERLAND)


0
0
Winkelwagen
€ 0,00
The Code of Emotion
The Code of Emotion 30 ml Extrait de Parfum
0 Review | Review toevoegen
Aromatisch, Fris kruidig, Tropisch, Houtachtig, Lavendel, Mosachtig, Aardachtig, Fruitig, Citrus, Kruidenachtig
€ 118,00 *
Prijs per stuk
Aantal: 
Bestellen
 
Op verlanglijst

Heeft u een vraag over dit product?

Stel ons uw vraag

Francesca Bianchi - The Code Of Emotion

Nog voordat ik mijn eerste parfums lanceerde, was ik geobsedeerd door het idee van een “Emotie-Generator Machine”. Dit is wat mij drijft tijdens mijn creatieve proces: het bouwen van geuren met als specifiek doel het opwekken van een emotie.
Zoals een monteur die een krachtige motor afstemt, plaats ik zorgvuldig elke noot om specifieke emoties te triggeren — bijvoorbeeld de intensiteit van de passie van geliefden, een herinnering aan de geur van huid, een gevoel van nostalgie voor een denkbeeldige plaats, enzovoorts.

Voor deze specifieke creatie lag mijn focus op het dieper graven in het mechanisme van de emotionele reactie op mijn medium van expressie, de kunst van de parfumerie. Hoe kan ik het laten werken? Zijn er methoden die herhaald kunnen worden? En kunnen ze dezelfde emotie opwekken bij verschillende mensen?
Ik experimenteerde in verschillende richtingen en richtte me op een methode die ik al vele keren had gebruikt, maar dit keer met meer focus en intentie. Het doel was om een emotie te ontcijferen, de input die het opwekt te deconstrueren, met andere woorden, om een ‘Code van Emotie’ te schrijven.

In dit experiment begon ik met de klassieke fougère-structuur – een groen, aromatisch, houtachtig akkoord, dat vertrouwd en herkenbaar is. Bovendien is dit een akkoord waarmee ik pas recentelijk een emotionele connectie ben gaan maken. Maar ik wilde het verder pushen, door de traditionele grenzen uit te dagen met een onverwachte wending: een levendig akkoord van tropisch fruit, met sappige, onweerstaanbare mango in het hart.

Deze exotische noot verstoort het voorspelbare akkoord van de fougère en herschrijft het naar iets zowel vertrouwd als verrassend. Het resultaat is een geur die herkenbaar aanvoelt, maar ook verfrissend anders, en even een moment nodig heeft om de vertrouwde fougère-voetafdruk onder de weelderige en originele fruitige facette te detecteren.
Voor mij roept deze geur een vreugdevol gevoel van verrassing op – een contrast tussen het aardse comfort van de fougère en de speelse helderheid van de tropische vruchten. Het voelt verzorgend, maar ook verkwikkend, diep maar nooit zwaar, onweerstaanbaar zonder in de gourmand-zone te vervallen.

Daarnaast stelde ik mezelf een secundaire uitdaging: het vermijden van iris of irisachtige akkoorden en het minimaliseren van dierlijke noten, beperkt tot slechts een paar schone muskusnoten.

Piramide:
Bergamot, Roze Peper
Exotisch Fruit Akkoord, Lavendel, Geranium
Sandelhout, Cederhout, Eikenmos, Vetiver

 

Sorteren op:

Review toevoegen

Geen reviews gevonden.

Stel een vraag over dit product

Velden met een * zijn verplicht om in te vullen.

Jouw vraag is verzonden! Bedankt.

We zullen jou zo snel mogelijk voorzien van een antwoord.

ParfuMaria gebruikt cookies om het bezoek te meten, we slaan geen persoonlijke gegevens op.